Hockenheim I.: Úvodní závod sezóny vyhrál Gary Paffett

© Media DTM

Gary Paffett je dnes zcela jistě nejšťastnějším jezdcem v celém startovním poli. Po zisku pole position, vyhrál také závod a do zítřejšího dne bude vstupovat se vztyčenou hlavou.

Gary Paffett vyhrál úvodní závod sezóny 2018, neměl to ale jednoduché. Před povinnou zastávkou na něj zle dotíral jeho týmový kolega Lucas Auer. Po zastávkách v boxech se ale pořadí mezi nimi otočilo a do vedení závodu se dostal Rakušan, který si hned na startu poradil s Marcem Wittmannem a Timem Glockem.

Po zastávkách v boxech se Paffett dotíral na Auera a v páté zatáčce začal brzdit o něco později než on a vrátil se zpět na první místo. Brit pak postupně navýšil svůj náskok na vteřinu a čtyři desetiny. Mezitím se nad Lucasem Aurem začala stahovat mračna.

Blízko Rakušanova vozu se na startovní roštu nacházel chladící ventil, který by se zde neměl objevit. Tým ho ale nepoužil, a tak se to nakonec vyřešilo pokutou tisíc euro. Pro Auera to byla dobrá zpráva, protože jinak by možná přišel o stupně vítězů, na které se kromě něj a Paffetta postavil také Timo Glock, který si v poslední kolech samostatný závod.

Velkým překvapením byl Edoardo Mortara, který se po většinu závodu pohyboval na konci bodované desítky. V závěru závodu na to ale pořádně dupl a nakonec z toho bylo čtvrté místo. K tomuto výsledku mu pomohli i jeho soupeři.

Nejdříve chyboval Mike Rockenfeller, který se propadl na čtrnácté místo a pak také Marco Wittmann, který se z pátého místa propadl na místo jedenácté. Mortara tak musel předjet pouze šestého Spenglera a pátého Wehrleina.

Na sedmém místě skončil Paul di Resta před Rastem a Juncadellou, mezi kterými se odehrála zajímavá bitva.

René Rast natahoval svůj první stint, během kterého nelegálně předjel Mika Rockenfellera. Svůj stint natahoval také Daniel Juncadella. Do boxů zajeli ve stejném kole, a když opouštěli boxovou uličku, jeli vedle sebe. V právu byl nakonec Juncadella a Rast dostal od sportovní komisařů napomenutí. Daniel Juncadella tedy dokončil závod na osmém místě a René Rast skončil hned za ním. Bodovanou desítku pak uzavřel Loic Duval.

Blízko bodům byl také jeden z nováčků této sezóny  Joel Eriksson, který ale při soubojích s Rastem a Wittmannem hodně ztratil a nakonec skončil na dvanáctém místě.

Závod se moc nepovedl ani Mattiasu Ekströmovi, který ve svém předposledním závodě obsadil sedmnácté místo.

Konečné výsledky 1. závodu na Hockenheimu:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*