Hockenheim I.: První vítězství v nové turbo éře pro Wittmanna

DTM Media

Počasí nad Hockenheimem si pro první závod letošní sezóny přichystalo déšť, který ovšem během závodu ustal. Proto ještě před startem jezdci absolvovali celkem tři zaváděcí kola.

Z pole position startoval do závodu Marco Wittmann, který si vedení udržel i po startu. Za ním po startu jel Frijns, který startoval z pátého místa. Glock se po kontaktu s Rastem za první zatáčkou roztočil a propadl se roštem. Okamžitě na začátku stavěl Eng a Juncadella. Oba vzhledem k podmínkám na trati zůstali na mokrých pneumatikách.  Závod měl rychlý konec pro Habsburga, který musel svůj vůz odstavit v boxech. Di Resta nedokázal udržet skvělou třetí pozice ze které startoval. Postupně ztratil několik pozic. Již v šestém kole se pole výrazně roztáhlo. Wittmann společně s trojicí Audi odjížděl zbytku.

Problémy Enga jakoby se táhly s ním z kvalifikace. Po brzké zastávce,vyjel mimo trať a už v 10. kole dostal od vedoucí skupinky kolo.

V  15. kole bylo pořadí následovné: Wittmann, Rast, Rockenfeller a Frijns. Rast jel přitom těsně za Wittmannem. V 18. kole skončil závod pro di Restu,který měl problémy s motorem a nedostatkem trakce. Problémy s rychlostí měl Green, kterého předjel Aberdein, Dennis, Mueller a Fittipaldi.

Aberdein se jako jediný pokusil ve 22, kole přezout na suché pneu. Vzhledem k podmínkám ho to bohužel odsunulo na konec pole. I ve 28. kole jel Rast těsně za Wittmannem než mu podle všeho selhala převodovka. Pro Rasta to znamenalo okamžitý konec závodu. Green měl během své zastávky v boxech problémy, když musel znovu nastartovat vůz. To stejné musel jen o pár kol později i Dennis.

Až ve 30. kole do boxů zajel vedoucí Wittmann. Díky svému náskoku se na první pozici v závodě vrátil. Nic mu již nebránilo si dojet pro první vítězství v sezóně.

Nejlepším nováčkem závodu byl Sheldon van der Linde, který své BMW dovezl na šestém místě. Fittipaldi byl druhým bodujícím nováčkem, když závod dokončil na desátém místě. Po problémech Dennise byl jediným bodujícím Aston Martinem Juncadella na devátém místě.

Víkend pokračuje zítřejším závodem.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*