Hockenheim I.: První pole position sezóny získal Gary Paffett

© Media DTM

Není žádným tajemstvím, že Mercedes po této sezóně opustí DTM, a proto si chce svoji poslední sezónu pořádně užít a začal velmi dobře. Pro úvodní závod sezóny získal jejich pilot a šampion z roku 2005 Gary Paffett pole position. 

Když si srovnáme čas, který stačil na pole position dnes a čas, který stačil na pole position vloni zjistíme, že vozy meziročně zpomalily o půl vteřiny. Důvodem je nový standardizovaný aerodynamický balíček a zjednodušené zavěšení.

Gary Paffett zajel své nejrychlejší kolo už během prvního pokusu a svoji rychlost ukázali i jeho týmoví kolegové. Naopak Audi se moc nedařilo. Po prvních pokusech měla pouze jednoho jezdce v první desítce a tím byl úřadující šampion René Rast.

Při druhých pokusech už Paffetta nikdo nepřekonal a Brit se tak mohl radovat ze zisku první pole position v této sezóně. Na druhém místě se kvalifikoval dvojnásobný šampion Marco Wittmann a třetí skončil vítěz druhého tréninku Timo Glock se ztrátou 204 tisícin vteřiny na Paffetta. Ve druhé řadě ho doplní Lucas Auer.

První pětku uzavřel bývalý pilot F1 a šampion z roku 2016 Pacal Wehrlein. Sedmé místo pak obsadil Edoardo Mortara. Mezi piloty Mercedesu se vklínil pilot BMW Augusto Farfus a hned za touto trojicí odstartuje Bruno Spengler.

Lepší startovní pozici pro dnešní závod si asi představoval úřadující šampion René Rast, který obsadil deváté místo. Bodovanou desítku uzavřel Joel Eriksson z BMW. Těsně za ním se kvalifikovali Mike Rockenfeller a Paul di Resta. Obojživelník Loic Duval, který tento víkend závodí nejen v DTM ale také ve WEC, které začíná svoji super sezónu v belgickém Spa. Pro závod DTM na německém Hockenheimu se Francouz kvalifikoval na šestnáctém místě.

Dvojnásobný šampion Švéd Mattias Ekström obsadil ve své předposlední kvalifikaci místo osmnácté.

Konečné výsledky 1. kvalifikace na 1. závod na Hockenheimu:

 

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*