Hockenheim Finále: Sobotní vítězství pro Greena. Šampionát je stále otevřený.

(c) DTM Media

Hockenheim jako každou sezónu hostí finálový víkend sezóny. V sobotu bylo slunečné počasí.

Z pole position startoval Timo Glock, kterého v první řadě doplnil Maxime Martin. Jeden bonusový bod si připsal Green.  Glock odstartoval dobře a v první zatáčce ho nikdo neohrozil. Za ním jel Green a Martin. V prvním kole do boxů zajel Engel. Prvních několi kol závodu bylo opravdu čistých. Nedošlo tedy k žádným kontaktům.

V šestém kole Paffett překonal Witmanna, který byl až v polovině pole. Jeho šance na boj o titul byli tak minimální. O kolo později Green překonal Glocka a ujal se vedení v závodě. Souboj mezi dvěma piloty se obešel bez kontaktů. Akorát Glock byl vytlačen mimo trať. Green obdržel výstrahu černobílou vlajkou. Brit si okamžitě dokázal vytvořit náskok. Začátek závodu s rozhodně nepovedl vedoucímu muži šampionátu, když byl až za bodovanými pozicemi. Až za ním jel Auer, který neměl již šanci na boj o titul.

V osmém kole do boxů zajel Ekström společně s Farfusem. Od desátého kola začala do boxů zajíždět většina pilotů. Došlo k několika předjetím díky rozdílným teplotám pneumatik. Piloti se ovšem po celý závod chovali mírně a nedošlo k žádným šíleným akcím.

Green do boxů zajel ve 14. kole a dokázal se udržet před Glockem, který stavil dříve. Green během závodu nebyl jediný, kdo dostal výstrahu černobílou vlajkou. Vedle něj to byl i Ekström. Ve 21. kole byl bez boxů jen Rockenfeller, Blomqvist a Duval. Rockenfeller zajel v kole 23. Oproti soupeřům měl novější pneumatiky. Po zahřátí, tak rychle začal stahovat pozice. Blomqvist na trati vydržel až 29. kola. Jen o kolo dříve ho předjel Green a vrátil se tak na první pozici.

Během své stíhací jízdy Rockenfeller předjel Wickense, Rasta, Mortaru, Martina a Glocka a ujal se tak druhého místa v závodě. Ekstöm se dlouhou dobu držel na 10. místě, ale jen pár před koncem ho předjel Spengler a sebral mu poslední bod. Až za Ekstömem jel Wittmann, zatím co Auer se dokázal prokousat až na body.

Vítězem závodu se stal Green, který stáhl náskok Ekströma. O šanci na titul přišel jak Wittmann, tak Auer. Je tedy jasně, že titul mezi jezdci připadne Audi. Šampionát nadále vede Ekström. Za ním je se ztrátou 10 bodů Green. Rast ztrácí ve své první sezóně bodů 13 a Rockenfeller ztrácí bodů dvacet. Zítra je přitom možné získat bodů až 28.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*