Hockenheim Finále: I přes šesté vítězství Rasta je titul v rukách Paffetta

© DTM Media

Z pole position startoval Marco Wittman. S ním z první řady startoval Rast. Paffett startoval třetí. Rast i Paffett tak do souboje o titul získali bonusové body. Paul di Resta startoval až jako 11. Jeho šance na titul, tak nevypadaly nejlépe.

Po startu se vedení ujal Rast před Wittmannem a Paffettem. V šestém kole do boxů zajel jako první di Resta. S jeho pozicí mu nezbývalo nic jiného než riskovat. Mortara byl po zastávce vyšetřován za nebezpečné vypuštění. Komisaři se nakonec rozhodli Itala nijak netrestat. Wittmann po zastávce vyjel za Paffettem, ale Brita o několik kol později překonal. Paffettovi i přes vedoucího Rasta ovšem třetí místo stačilo.

Ve 26. kole byl jako poslední pilot sezóny stavěl Wehrlein. Jednalo se ovšem i o poslední zastávku mechaniků Mercedesu v DTM.

Ve 27. kole Frijns překonal di Restu a ten tak vypadl kompletně z bodované desítky. Skotovi se vidina titulu již plně rozpustila.

Ve 28. kole Mueller překonal Mortaru. Mortara se postupně propadat, když ho o pár kol později překonal i Eng a Farfus.

36. kolo bylo tím posledním v sezóně 2018, ale i posledním pro Mercedes v této sérii. Pro šesté vítězství v řadě si dojel René Rast. Ani vítězství mu ovšem titul nepřineslo. Paffett si třetím místem zajistil titul. Zajistil tak rozloučení Mercedesu v plné parádě. Automobilka ve své poslední sezóně získal všechny tituly.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*