Hockengeim Finále: Vítězí Wittmann. Titul je v rukách Rasta

(c) DTM Media

Nad Hockenheimem svítilo slunce, když se piloti vydali do boje o poslední vítězství roku 2017. Na pole position stál Tom Blomqvist, kterého v první řadě doplnil Rast. Poslední bonusový bod získal Marco Wittmann.

Po startu se vedení ujal Blomqvist, kterého následoval Wittmann, Auer a Rast. Blomqvist si dokázal najet drobný náskok, aby Wittmann nemohl použít DRS. Green se po startu propadl na poslední místo a Ekström byl až 15. Ani pro jednoho boj o titul nevypadal dobře. Di Resta byl první v boxe. Učinil tak ve čtvrtém kole. V pátém kole předjel Rast Wickense, který se před něj dostal po startu. Rast v tu chvíli byl nejrychlejší na trati. V devátém kole překonal Rast Auera a ujal se třetího místa. Ve stejném kole Rockenfeller překonal Wickense. V 11. kole se Wittmann s Rastem začali přibližovat Blomqvistovi. Wittmann se rozhodl ve 12. kole zajet do boxů a zkusit tzv. undercut na Blomqvista. Když v 15. kole do boxů zajel Blomqvist, tak se z boxů vrátil právě až za Wittmanna, který v tu chvíli měl již pneumatiky v provozní teplotě. Brit tak neměl šanci ubránit své vedení.

Farfus již v 17. kole přišel o možnost využívat DRS. Rast se rozhodl a trati vydržet co nejdéle. Bylo jasné, že by se po boxech vrátil až za Wittmanna. Audi chtělo, aby Rast zkusil bojovat s novějšími pneumatikami. Rast tak do boxů zajel až o 11. kol později než Wittmann. BMW v tu chvíli na trati drželo Spenglera, který na starších pneumatikách měl za sebou držet Rasta. Ve 25. kole došlo ke kontaktu mezi Blomqvistem a Wickensem. Wickens obdržel penalizaci průjezd. Tento kontakt znamenal konec pro Blomqvista. Wickens po zastávce u týmu pokračoval se ztrátou sedmi kol. Ekström i Green stavěli až v 25. kole. Měli tak novější pneumatiky než zbytek pole a získávali postupně pozici za pozicí. Jejich start v hloubi pole ovšem ztěžoval boj o titul. Rockenfeller, který stavěl stejně jako Rast, začal stoupat výše. Nakonec jel třetí, několik sekund za Rastem. Rockenfeller mohl ovšem titul získat jen, když vyhraje a Wittmann byl daleko před ním.

Ve 29. kole byl Spengler pořád bez zastávky  boxech. Své pneumatiky zajel vyměnit až několik minut před koncem závodu. Právě v 30. kole Rast konečně předjel Spenglera, kterého o dvě kola překonal i Rockenfeller.

Green s Ekströmem sice postupně získávali pozice, ale i tak to nebylo dostatečné. Dvě kola před koncem bylo jasné, že Ekström nedokáže získat další dvě pozice. Rast jedoucí na druhém místě si tak jel pro svůj titul v DTM.

V posledním kole již bylo jisté, že si Rast jede pro svůj titul ve své premiérové sezóně v DTM. Pro Rasta šlo o jeho první kompletní sezónu. Již vloni se ovšem účastnil dvou závodních víkendů.

Vítězem v posledním závodě se stal Wittmann, kterého na pódiu doplnil Rast a Rockenfeller.

Sezóna 2017 je oficiálně za námi. Těšíme se s vámi na tu následující, která bude poslední pro značku Mercedes.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*