Grosjean zvažoval DTM místo formule 1

Pilot formule 1 Romain Grosjean sice bude pokračovat u týmu Haas F1 i v následující sezoně, ale možnost budoucího vstupu do DTM nevyloučil.

Francouzský závodník měl totiž své místo v královně motorsportu poměrně hodně nahnuté, proto se začal poohlížet po jiných šampionátech. V roce 2006 závodil v evropské formuli 3, která byla součástí závodních víkendů DTM. Existovalo několik variant, kam mohl pilot Haasu zamířit.

„Říkal jsem si, jestli chci pokračovat ve formuli 1 s vědomím, že teď je nízká šance získat titul nebo chci jít do šampionátu, kde vím, že ho mohu získat? Už od formule 3 v roce 2006 mám vášeň pro DTM, je to skvělý šampionát a auta vypadají skvěle.“

Grosjean dále prozradil, že spojení závodní sezony se střídáním DTM a formule E by mohlo být také pro závodníky zajímavé.

„Takže ano, plán A byla formule 1. Ale musel jsem zvažovat i plán B, kde byla formule E a DTM, případně spojení obojího.”

V kombinaci šampionátů DTM a formule E funguje například Nico Müller, který bude mít rok 2020 pořádně nabitý. Kromě angažmá ve formuli E u týmu Dragon bude také pokračovat v DTM s Audi.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*