Glock versus Auer: Psychologické hry už na začátku sezony?

© Mercedes-AMG DTM

Pro Tima Glocka byl úvodní závod na Hockenhemringu nejlepším vstupem do nové sezóny v jeho kariéře coby závodního pilota DTM. Po startu se dokázal probojovat ze čtvrtého místa na druhé za bezchybného Lucase Auera v ‚Růžovém panterovi‘.

 „Kolik máme času,“  zavtipkoval, když byl požádán, aby zhodnotil závod. Nezapomněl ale pochválit práci členů týmů, kteří pracovali na jeho autě, ale i strojích kolegů, pilně jako včeličky: „Většina z vás neví, jakou práci kluci odvedli, stejně tak u Audi a Mercedesu. Šest týdnů neustavičně pracovali, aby dali auta dohromady.“

Pravidla prošla razantními změnami, tudíž měli mechanici a všichni ostatní, kteří se starají o přípravu vozu plné ruce práce. Podle Glocka by mělo být na okruhu přítomno mnohem více členů týmů, než je tomu nyní.

„Všechno bylo nové, auto nebylo dokončené a shakedown jsme museli udělat tady. Pracovali 24 hodin, aby byl vůz perfektní. Pracovali neuvěřitelně tvrdě. Nevím, zda je správná cesta mít na trati jen 64 lidí, neboť oni musejí pracovat opravdu tvrdě a nemají příliš času na odpočinek. Coby jezdec máte takřka tu nejlehčí práci.“

Lucas Auer nedal v sobotu nikomu šanci a vyjel si prvenství jak v tréninku, v kvalifikaci, tak i v samotném závodě. Glock byl pro mladíka v růžově zbarveném Mercedesu v sobotu tou největší hrozbou, ovšem nedokázal najít ten správný recept, jak jej překonat.

„Netuším, co včera večer s Gerhardem (Bergerem, šéf DTM a zároveň Auerův strýc, pozn. redakce) dělali. Možná si ještě povídali v zázemí ITR,“ dobíral si svého bezchybného soupeře Glock. To si však Aurer nenechal líbit a s širokým úsměvem na tváři okamžitě reagoval: „Aha! To nám začínají psychologické hry ale brzo!“

„V prvním stintu jednoduše odletěl,“ uznal Glock. Auer si už v prvních kolech vybudoval téměř desetisekundový náskok, zatímco se za ním odehrával urputný boj právě mezi Němcem, Garry Paffettem a Edoardem Mortarou. „Když jsem Garyho předjel, pokoušel jsem se dostat do DRS okna, což jsem ale nezvládl,“ vysvětlil v rozhovoru pro motorsport-magazin.com.

Rodák z Lindenfelsu přeci jen dokázal vymáčknout ze svého vozu ještě víc a po pit stopech se Rakušanovi  přiblížil natolik, že se mohl pokusit o útok.

„Myslel jsem si, že si Lucas vepředu jen hraje a šetří si pneumatiky, jelikož má tak obrovský náskok,“ podezíral svého soupeře vpředu z toho, že jede na ‚úsporný režim‘, ale poté, co zjistil, že má Auer problémy, tak do toho vložil opravdu vše. „Měl jsem jeden pokus, ale ani s DRS jsem se nedostal vedle něj. Lucas to udělal opravdu dobře,“ poslal pochvalu do Mercedesu.

V konferenční místnosti panovala vynikající nálada, kterou podtrhl svou vtipnou poznámkou na adresu Glocka třetí Mike Rockenfeller: „Jsem rád, že je Timo na trati rychlejší, než při odpovídání.“

Pro Glocka bylo druhé místo na Hockenheimringu v jeho dosavadní kariéře v DTM šestým pódiovým umístěním a vůbec nejlepším startem do sezony. Toto umístění má pro něj speciální hodnotu. „Slíbil jsem synovi, že mu přinesu pohár,“ prozradil.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*