Gerhard Berger: Čekal jsem, že povede BMW nebo Audi

© DTM Media (Hoch Zwei)

Mercedes ve své poslední sezóně v DTM ukazuje všem záda. Již od počátku sezóny jede velmi dominantně. V celkovém pořadí vede Gary Paffett a Paul di Resta se slušným náskokem. V průběhu sezóny je zatím vidět vyrovnanost.

To, že si Mercedes jde pro všechny tituly potvrzují i statistiky. Piloti ze Stuttgartu získali 9 z 10 pole position, vyhráli šest závodů, sedmkrát získali nejrychlejší kolo a z 30 možných pódii jich získali 17.

“Všichni očekávali vepředu Audi nebo BMW, ale oni odvádí skvělou práci” prohlásil Berger pro motorsport-total.com. Jak dominance Mercedesu pokračuje, tak závody postrádají napětí a rozmanitost, ale Rakušan řekl: “Na druhou stranu jsem s tím spokojený, protože to dokazuje, že nic zkažené nebo řízené”.

“Audi se pomalu přibližuje BMW, ale Mercedes má pořád jasný náskok,” řekl Berger. Automobilka ze Stuttgartu se chce se sérií rozloučit tím, že získá všechny tituly. Ovšem volná jízda všech šesti pilotů brzy skončí. Vsadí všechno na Paffetta ? Tento scénář nejspíše někdy uplatní.

“Jestli máte systém, kdy v jednom týmu je šest vozů, dá se očekávat, že se budete chovat strategicky” řekl šéf DTM. “Pole je velmi blízko, takže si vždy musíte dávat pozor. Mise je taková, aby vše bylo řízeno více týmy a v jedněch rukách nebude mnoho aut.”

 

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*