Ekström se rozloučí s DTM během závodního víkendu na Hockenheimu

Emotivní rozloučení po 17 letech v DTM čeká Mattiase Ekströma během úvodního víkendu na Hockenheimu. Jízdou s Audi RS5 DTM přináší fanouškům další důvod se vypravit na Hockenheim nebo zapnout televizi. 

Na konci ledna Mattias Ekström oznámil odchod z DTM. Tento rok se bude plně soustředit na šampionát FIA World Rallycross se svým týmem EKS Audi Sport. Po těžkém rozhodování bylo obtížné se s fanoušky rozloučit po 17 letech v DTM jen tak. Audi se rozhodlo dát Švédovi šanci se pořádně rozloučit během úvodního víkendu na Hockenheimu.

“Mattias se v zimě rozhodl ukončit svou unikátní kariéru v DTM,” řekl šéf Audi Motorsport Dieter Gass. “Také nám řekl, že by chtěl fanouškům říct sbohem speciální cestou. Touto cestou vznikla myšlenka rozlučkového víkendu. Myslím si, že pro něj, DTM, fanoušky a samozřejmě také pro Audi je to skvělé, že bude na startovním roštu ještě jednou. Bylo zde několik překážek k překonání, ale zvládli jsme  připravit všech sedm Audi RS 5 DTM. Pro náš tým to bude maličkost. Již od začátku byli všichni tímto nápadem nadšeni a souhlasili s jeho podporou.”

Švéd bude první dva závody DTM absolvovat mimo klasifikaci. Navíc je naplánováni mnoho dodatečných akcí pro fanoušky. “Předpokládám, že za jeden víkend dám více podpisů než za celou sezónu,” řekl Mattias Ekström. “Ale budu šťastný to udělat. Je skvělé, že to Audi pro mě udělalo.  Po 17 ohromných letech to bylo neskutečně těžké rozhodnutí již více nezávodit v DTM. Den oznámení byl jeden z nejemotivnějších dní mé kariéry. Jsem si jist, že tu bude mnoho husí kůži nahánějících momentů. Již teď jsem velmi natěšen.”

Mattias Ekström začínal v DTM v roce 2001 ve věku 22 let ještě v zákaznickém týmu Audi ABT Sportsline. V roce 2004 již závodil jako tovární pilot a okamžitě získal svůj první titul v DTM. Druhý titul následoval v roce 2007 a poslední sezóně jen těsně přišel o celkové vítězství. Celkově absolvoval Švéd k dnešnímu dni 195 závodů v DTM. Získal dva tituly, 23 vítězství, 20 pole position, 18 nejrychlejších kol a získal celekem 1 219 bodů čímž se stal nejspěšnějším pilotem Audi v historii DTM.

Ekström svůj poslední víkend bude absolvovat samozřejmě u týmu Abt Sportsline, a to navíc ve speciálním zbarvení Red Bull s hashtagem #AdjöMattias. Ekström bude závodit bez předchozích testů a nemůže se tak seznámit aktuálními změnami kolem aerodynamiky. I přes to hlava Audi Motorsport Dieter Gass očekává, že bude plně konkurenceschopný. “Mattias si vždy na nové vozy zvykal rychle. Jsem si jist, že jeho poslední víkend nebude jen o kroužení na trati. Žije svým motem “Go hard or go home” (“Jdi do toho tvrdě nebo jdi domů”) v každém ohledu.”

zdroj: tisková zpráva Audi Sport

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*