Ekström: Rasta mají komisaři rádi, proto nedostal penalizaci

© Media DTM

Během úvodního závodu sezóny 2019 na Hockenheimringu kolidoval René Rast s Timo Glockem, přičemž byl první jmenovaný zcela evidentně viníkem nehody. Do Glocka totiž najel a ten se následně roztočil. Tento incident byl prošetřován komisaři, Rast však vyvázl bez trestu.

“Zatočil jsem a on do mě zprava narazil,” popisuje pilot BMW kolizi ze svého pohledu.“Měl se držet zpátky, ale neudělal to. Měl za to dostat trest.”

Podle Rasta bylo velmi náročné za podmínek, které na Hockenheimringu panovaly, udržet auto pod kontrolou.

“A když vás někdo předjíždí zvnějšku a vjede před vás, pak musí počítat s tím, že ten za ním potřebuje místo. Neměl jsem místo a nikam nemohl,” brání se pilot s číslem 33, který inkriminovaný okamžik vyhodnotil jako “závodní incident”. S tímto závěrem se však Glock zhola vůbec neztotožňuje: “Samozřejmě, že v prvním kole dochází k závodním incidentům, tento byl však patrný. René mě roztočil a to opravdu naštve, když máte dobrý start.”

Nicméně Glocka hodiny nezastavily, dokázal se probojovat zpátky do nejlepší pětky a šachovnicovou vlajku spatřil jako čtvrtý.

Nad  rozhodnutím komisařů se pozastavuje i bývalý pilot DTM Matthias Ekström. “Kdybych byl René Rastem, zcela jistě bych trest dostal,” řekl pro ran.de. a na konto rodáka z Mindenu zavtipkoval: “René má asi u závodních komisařů plusové body.”

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*