DTM se vrací na Brands Hatch po pěti letech

Foto: msvracing.com

DTM se tento víkend vrací po pěti letech do Velké Británie. Na okruhu Brands Hatch se v moderní éře DTM závodilo od roku 2006 do roku 2013. Vůbec poprvé se pojede na nejdelší variantě Grand Prix. Tato varianta je 3,9 km dlouhá.

První ročník 2006 ovládl Mattias Ekström, pro kterého to byla jediná výhra v sezóně. Rok 2007 vyhrál Bernd Schneider, když získal předposlední vítězství v DTM. 2008 patřil Timu Scheiderovi, který ten samý rok získal i titul. Následující dva ročníky ovládl domácí Paul di Resta s Mercedesem. Vítězství a zároveň titul v dané sezóně získal Martin Tomczyk, který vyhrál v roce 2011. Tým Phoenix se radoval ještě v sezóně 2013, kde vyhrál závod i titul Mike Rockenfeller. Další domácí výhru pro Velkou Británii pak připsal Gary Paffett z Pole position v roce 2012.

Foto: HDCarPics.com

Domácí Susie Wolff zde startovala v letech 2006 až 2012 za Mercedes. Susie ale nebyla jediná domácí závodnice. Bohužel ani v jednom závodě nezískala žádný bod. Dvě sezóny si za volantem Audi projela domácí okruh i Katherine Legge, která byla stejně neúspěšná. To samé se bohužel dá říct i o bývalém jezdci F1 Davidu Coulthardovi, který během tří závodů na Brands Hatch také nebodoval.

Foto: Wikipedia.com

Po momentálním vývoji sezóny můžeme favorizovat na další vítězství na domácí půdě Garyho Paffetta nebo Paula di Restu. Nicméně BMW stále čeká na první výhru, přičemž se v posledních závodech automobilka dost zlepšila.

Sobotní a nedělní závod lze sledovat od 14:15 na youtube či O2sport.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*