DTM se v roce 2020 vrací do Ruska

Když byl představený kalendář pro sezónu 2020, tak bylo jedno místo volné. Tento týden došlo k obsazení volného místa závodem v Rusku. DTM v této zemi naposledy závodilo v roce 2017. Závodilo se ovšem na okruhu Moscaw Raceway.

Poprvé se v Rusku závodilo v roce 2013. Nejednalo se ovšem o fanoušky populární závod. Pro běžné fanoušky byl okruh daleko, navíc se špatnou dostupností a lokální si na závod cestu nikdy nenašli. I přes pojmenování Moscaw Raceway byl okruh asi 100 km od města a přes hodinu cesty. I prodej vstupenek šel prostřednictvím majitele okruhu. Ty byly navíc dražší než na jiné závody série.  Závody nebyly atraktivní ani pro fanoušky u televize. Nebylo překvapením, když se pro sezónu 2018 okruh nevrátil.

V Rusku ovšem vznikl nový okruh Igora Drive. Hlavním investorem je miliardář Yury Kovalchuk. Jde o  majitele banky Rossiya a je blízkým člověkem prezidenta Putina. První náznaky stavby začaly již v roce 2016, ale až letos v létě byl položen povrch. Celková stavba vyšla na 4 mld. Kč. Co se umístnění týče, okruh je hodinu cesty od letiště v Petrohradu. Nedaleko se nachází zimní středisko Igora.

Okruh navrhl Hermann Tilke. Okruh od FIA obdržel GRADE 2. Jedná se o okruh, který může hostit závody jako je DTM. Úpravy, které by umožnily pořádání závodu Formule 1, tedy GRADE 1 ještě udělány nebyly. Okruh má několik konfigurací, jak už u moderních okruhů bývá.

Během oficiálního potvrzení zařazení do kalendáře DTM poslalo zástupce na prohlídku. Ze závodníků dorazili Rast, Eng a Juncadella.

“Jsem opravdu zvědavý. Trať vypadá zajímavě. Koukal jsem na fotografie a videa na Youtube, abych získal nějakou představu. Některé části vypadají opravdu rychle, a to je přesně to, co jako závodník chcete. Místa, kde musíme být odvážní,” řekl čerstvý dvojnásobný šampion Rast.

“Těším se na závod v Rusku. Kvůli konferenci jsem do Ruska cestoval vůbec poprvé. Je to super výlet a skvělá zkušenost. Trať vypadá dobře a nemohu se dočkat až budu bojovat o vítězství,” řekl Eng.

“Nová trať nedaleko Petrohradu vypadá extrémně zajímavě. Jde o umělecký počin Hermanna Tilkeho. Vzhled trati vypadá variabilně a mohl by zajistit zajímavé závodění. Závod DTM na tomto okruhu bude určitě vrcholem sezóny,” řekl Juncadella

DTM se na okruh Igora Drive podívá poslední víkend v květnu. Půjde o třetí víkend sezóny. Po tomto víkendu to má DTM do Švédska jen kousek.

Informace o trati:

  • Délka tratě: 4 086 km
  • Šířka tratě: 12–15 m
  • Zatáčky: 14 – 8 levých a 6 pravých
  • Max. stoupání:  12 %
  • Max. klesání: 8 %

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*