DTM od roku 2018 na Sat.1!

Poměrně dlouho se spekulovalo, kde se bude DTM příští rok vysílat. 18 let jej mohli fanoušci sledovat na veřejnoprávní televizi Das Erste, ovšem ne jednou se stalo, že závod nebyl odvysílaný do konce, což se pochopitelně setkalo s negativním ohlasem. Od příštího roku by takováto situace už nastat neměla, neboť se série přesouvá na soukromou stanici Sat.1. Podle slov Achima Kostrona, manažera ITR, je tato změna dobrým znamením.

“Jsme velmi rádi za spolupráci s tak velkým televizním partnerem,” popisuje Kostron. “Pro sérii je to skvělé znamení.”

Sportovní ředitel ran (označení sportovního vysílání stanic Sat.1, kabel eins, Sat.1 Gold, SIXX, ProSieben Fun a ProSieben Maxx, pozn. redakce) Alexander Rösner, který je zodpovědný za všechen sportovní obsah, řekl: “DTM garantuje vrcholový motorsport, senzační akce a napínavé duely velkých německých automobilek. S ‘ran racing’  budeme tuto renomovanou závodní sérii vysílat na našich platformách moderně a crossmediálně.”

“Diváci se mohou rovněž těšit jak na důkladné, tak i kompetentní reportáže ze závodních okruhů – samozřejmě ve vysoké kvalitě ‘ran’,” láká fanoušky na novou televizní éru DTM Rösner a Kostron k tomu dodává: “Sat.1 je perfektní  televizní stanice pro DTM a pro zde angažované prémiové výrobce Audi, BMW a Mercedes. Společně chceme nastolit inovativní a atraktivní televizní koncept.”

Sat.1 je největší stanicí skupiny ProSiebenSat.1 sídlící v Mnichově. Skupina se řadí k nejúspěšnějším nezávislým mediálním společnostem v Evropě. Koncern úspěšně propojuje jeho širokopásmové televizní podnikání s digitální divizí, tudíž by měl být obsah DTM šířen skrze široké portfolio stanic. Smlouva mezi ITR a 7Sports, sportovně-obchodní jednotkou skupiny ProSiebenSat.1, vyprší za dva roky.

Další skvělou zprávou pro diváky a fanoušky německé série cestovních vozů je skutečnost, že dostane vysílání nový formát: bude obohaceno jak v sobotu, tak v neděli o 30 minutové předzávodní “studio” a 15 minutové pozávodní vysílání obsahující zákulisní informace, analýzy a rozhovory. Kvalifikace poběží v live streamu na ran.de a aplikaci ‘ran’.

Podoba týmu ‘ran’, která bude přímo na okruhu, zatím známá není. Sat.1 ji oznámí později. Sezona 2018 odstartuje v květnu (4.-6.) úvodním víkendem na Hockenheimu. Kalendář obsahuje celkem deset závodních víkendů, přičemž vypadlo Rusko, ale nově se pojede v Brands Hatch a Misanu.

DatumZeměOkruh
4. - 6. května🇩🇪Hockenheimring
18. - 20. května🇩🇪Lausitzring
1. - 3. června🇧🇬Hungaroring
22. - 24. června🇩🇪Norisring
13. - 15. července 🇳🇱Zantvoort
11. - 12. srpna🇬🇧Brands Hatch
24. - 26. srpna🇮🇹Misano
7. - 9. září🇩🇪Nürburgring
21. - 23. září🇦🇹Red Bull Ring
12. - 14. října🇩🇪Hockenheimring

1 Trackback / Pingback

  1. Novinky pro sezonu 2018: Misano bude hostit noční závod, návrat dlouhé verze Lausitzringu – DTMnews.cz

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*