DTM jako doprovodná série F1? V žádném případě, zamítá Berger

©DTM Media

Otázka budoucnosti německého šampionátu cestovních vozů je prozatím ve hvězdách. Do této prekérní situace se dostala poté, co Mercedes oznámil, že se po letošní sezóně z DTM stáhne. Dokonce vznikla jedna zajímavá spekulace, a sice, že by se mohli ‘cesťáky’ objevit v rámci GP Německa vozů F1. 

Tyto zvěsti však Gerhard Berger, šéf DTM, vehementně vyvrací. Ačkoliv aktuálně jeho šampionát bojuje o přežití, tak v žádném případě nechce dopustit, aby se jeho ‘dítě’ dostalo do stínu jiné série.

Mercedes končí v roce 2018 v DTM!

Do kalendáře královny motorsportu se po roční pauze vrací GP Německa. Berger prozradil, že se mu vedení Formule 1 ohledně hostování DTM v rámci Grand Prix víkendu ozvalo, ovšem o oficiální rozhovory se nejednalo. “Oficiální žádost neproběhla.  Minulý rok mě šéf Formule 1 Chase Carey požádal o možnost (účasti) DTM v rámci programu Formule 1. Ale já to odmítl: Musím myslet na DTM a nechci z něj udělat ‘program v pozadí’. DTM je vždy hlavním dějstvím a nesmí být menší, než je,”  zdůrazňuje bývalý pilot F1 v rozhovoru pro Auto Bild Motorsport.

DTM má každý rok bohatý doprovodný program. Letos se kromě TT Cupu, jenž se bude nově jezdit pod Abtovým vedením, objeví nová série: Seyffarth Audi R8 LMS Cup. Tento pohár má na starosti otec závodního pilota GT Jana Seyffratha, Rüdriger. I tato série by mohla být příslibem skvělé podívané, neboť na start nastoupí 20 aut GT4.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*