Druhý závod na Sachsenringu ovládlo Audi

© ADAC GT Masters

Nečekané vítězství si v nedělním závodě připsala posádka  Elia Erhart aPierre Kaffer, kteří těžili z častého výjezdu Safety caru. Díky skvěle načasované zastávce získal tým své první vítězství v ADAC GT Masters. Sheldon van der Linde a Kelvin van der Linde skončili na druhé pozici. Třetí dokončilo další Audi s jezdci Jeffrey Schmidt a Stefan Mücke. Audi tak obsadilo kompletní stupně vítězů. Čtvrtá příčka patřila posádce  Robert Renauer a Mathieu Jaminet, kteří se díky tomu ujali vedení v šampionátu.

“Dokonalé,” řekl po závodě Erhart. “Opravdu jsem ztratil řeč. Byl to velký souboj až do konce. Bylo mi jasné, co vše se stálo v závodě, a chtěl jsem opravdu získat vítězství.”

Jezdec Porche Klaus Bachler získal pole position pro start závodu. Hned po odstartování musel bránit svojí pozici. Mezitím za ním dostal vedoucí tým šampionátu Mann-Filter Team HTP defekt, po jednom z kontaktů. Kvůli několika srážkám ve středu pole byl závod zastaven.

Kvůli výjezdu Safety Caru pro odstranění BMW Jense Klingmanna byla strategie rozdělaná. Zatímco většina jezdců zamířila do boxů. Kaffer zůstal na trati, protože už si odbyl zastávku v boxech. Jakmile byl závod restartován, tým se držel ve vedení, zatímco do té doby vedoucí Adrien de Leener se propadl na sedmou pozici. Belgičan později po kolizi musel odstoupit.

Erhart odolával tlaku van der Lindeho. Teprve devatenáctiletý jezdec se snažil několikrát zaútočit, ale bezúspěšně. Erhart nakonec závod vyhrál s náskokem pouhých 0,317 s. Pro tým, i pro oba jezdce to byla první výhra v ADAC GT Masters.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*