‘Dream Race’ ve Fudži bez Buttona, zato s Kobajašim v BMW

© Media DTM

Během finálního víkendu DTM na Hockenheimu proběhla první zkouška poměřování sil mezi vozy DTM a Super GT. Hvězdou víkendu byl bezesporu bývalý mistr formule 1 Jenson Button. Brit při svém debutu dokázal své kvality. V sobotu byl nejlepším pilotem s vozem Super GT, přičemž se překvapivě kvalifikoval na šestém místě a v závodě se i po extrémně pomalém pitstopu dokázal probojovat zpět do nejlepší desítky, aby projel cílem na devátém místě. V neděli se mu ale už příliš nedařilo a závod dokončil na 16. místě.

Button při svém debutu v DTM dojel s Hondou devátý

Očekávalo se, že se jeho jméno objeví i na soupisce pro listopadový ‘Dream Race’ na úpatí hory Fudži. Nicméně stejně jako Aston Martin ani Brit se podniku nezúčastní. A jaký je důvod? “Neprosili mě o to. To za tím stojí. Abych byl upřímný, ve smlouvě to nemám, takže chci zůstat doma,” vysvětluje svoji absenci úřadující šampion Super GT v rozhovoru pro portál Motorsport.com. “Letos jsem se hodně nacestoval a do Japonska jsem lítal často.”

Přesto se v jednom z kokpitů objeví tvář známá fanouškům královny motorismu, a sice Kamui Kobajaši. Třiatřicetiletého Japonce, který ve formuli 1 závodil v letech 2009-2012 a 2014 za týmy Toyota, Sauber a Caterham, povolalo do služby BMW. Doplní tak Marka Wittmanna a Alexe Zanadriho.

 

1 Trackback / Pingback

  1. Zamíří Button ze Super GT do DTM? - DTMnews.cz

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*