Dontje/Buhk a Salaquarda/Stippler vítězové závodu na Nürburgringu

Foto: ADAC GT Masters

Indy Dontje a Maximilian Buhk dovezli v sobotu svůj vůz Mercedes k prvnímu vítězství sezóny. Posádka Lamborghini Mirko Bortolotti a Andrea Caldarelli týmu ORANGE1 by GRT Grasser dokončili na druhém místě. Markus Pommer and Maximilian Götz se umístili na třetím místě, čímž završili dokonalou sobotu týmu Mann-Filter Team HTP Motorsport. “Byl to skvělý závod,” řekl premiérový vítěz závodu Dontje. “jsem velmi šťastný za moje první vítězství v ADAC GT Masters. Doufejme, že to samé se bude opakovat za dva týdny na mém domácím závodě.”

Foto: ADAC GT Masters

Sobotní závod na Nürburgringu měl divoký start. V první zatáčce pilot Audi Ricardo Feller zaútočil ze šesté pozice na startu a zaútočil na vedoucího Nicolaje Sylvesta a ujal se vedení.

Feller pokračoval ve vedení závodu až do zastávky v boxech, kde dostal penalizaci 5ti vteřin za ulitý start. Výsledkem bylo, že Feller a Haase spadli na třetí pozici. To umožnilo Sylvestovi a Schrammovi zaujmout první příčku, kterou získali v kvalifikaci. Nicméně Schramm byl brzy předjet budoucím vítězem Buhkem, který poté udržel náskok až do cíle. Pro Buhka to bylo první vítěžství od Lausitzringu 2014! A jak již bylo zmíněno, pro týmového kolegu to byla první výhra v ADAC GT Masters.

Během závodu došlo ke kolizi mezi Schrammem a Perez Compancem. Oba vozy se propadly a na druhou příčku se dostala posádka Feller a Haase. Jenže za údajný ulitý start dostali 30s penalizaci ke konci závodu, tudíž se ponula na druhé místo posádka  Bortolotti a Caldarelli.

Druhý závod už vypadal ale úplně jinak. Jelikož zvítězila Česká posádka týmu ISR! Filip Salaquarda a Frank Stippler získali své první vítězství v ADAC GT Masters stylem start-cíl, když získali poleposition.

Frank Stippler, který je týmovým kolegou Salaquardy odstartoval závod. Pohodlné vedení udržel i přes zastávku v boxech. Salaquarda už neohrozeně dovezl vůz do cíle s náskokem 11,4s! Pro Salaquardu to bylo první pódium a pro Stipplera druhé. Pro zajímavost Stippler byl na pódiu v roce 2008 s Porsche!

Jezdci týmu MANN Filter Markus Pommer a Maximilian Götz porazili v posledním kole posádku Ortmann a Winkelhock v boji o druhé místo. Pro Ortmanna a Winkelhocka to bylo první letošní pódium.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*