Di Resta: Zanardi bude během svého debutu “osinou v zadku”

© BMW Motorsport

Piloti Mercedesu Paul di Resta a Gary Paffatt očekávají, že Alex Zanardi bude “osinou v zadku” během toho, co bude debutovat v DTM na Misanu tento víkend.

Dvojnásobný šampion CART a paralympijský zlatý medailista Zanardi se bude tento víkend účastnit nočních závodů v italském Misanu. Závodu se účastní jako hostující pilot u BMW. BMW samozřejmě muselo řízení uzpůsobit jeho potřebám.

Jak BMW upravilo vůz pro Zanardiho ?

Jako přípravu Ital odjel 294 kol během testu na okruhu Vallelunga. Tam si poprvé vyzkoušel řízení na ruce, které označil jako velký krok vpřed.

Di Resta řekl, že očekává 51 let starého Zanardiho konkurenceschopného proti pilotům DTM, kteří jezdí každý závod.

“Jsem jeho velký fanoušek, viděl jsem ho závodit proti mému bratranci [Dario Franchitti] v Americe velmi z blízka. Po příchodu do Formule 1 jsem Alexe poznal osobně,” řekl di Resta.

“Myslím si, že to ukazuje, jak je série vysoko, když jej přesvědčili závodit tady. Je neuvěřitelné, že s jeho postižením závodí v tomto autě. Slyšel jsem, že během testů odvedl dobrou práci.”

“Je skvělé, že se může zúčastnit. Jsem si jistý, že občas bude osinou v zadku.  Bude proti nám bojovat naplno. Neočekávám, že nám dá něco zadarmo, ale je skvělé vidět, že se chce zúčastnit (závodu) v DTM.”

Vedoucí pilot tabulky Paffett dodal, že pole bude “chybovat během opatrnosti” když bude závodit Zanardi.

“Nikdy jsem proti němu nezávodil, takže nevím, co od něj očekávat,” řekl Paffett. “Postupem času poznáte limity ostatních jezdců, ale s Alexem, kdo ví? Hádám, že musíme být opatrní. On nemá absolutně co ztratit.”

Zanardi řekl, že do víkendu vstupuje bez vidiny boje o vítězství, ale těší se na svůj debut v DTM.

“Během své dlouhé kariéry jsem často na další velký závod koukal s vědomím, že jsem jedním z favoritů na vítězství,” řekl Zanardi.

“Tentokrát to bude jiné, i když je úžasné se opět zapojit do závodu na takto vysoké úrovni.  Nemohu se dočkat, až nastartuji motor BMW M4 DTM.”

“Do svého života jsem byl schopen vměstnat mnoho odlišných věcí a z mých dosavadních zkušeností v motorsportu, z těch všech fascinujících věcí, které jsem chtěl dělat, bylo DTM jednou z těch, které mi chyběly,” uvedl Zanardi, jehož slova přinesl internetový magazín motorsport.com.

 

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*