Daniel Abt: Co se stane s DTM?

© Daniel Abt / YouTube

Německý závodník se ve svém videu zamýšlí nad budoucností DTM. S příliš pozitivním závěrem však nepřišel…

Daniel Abt má bez pochyb o německém šampionátu cestovních vozů přehled, a to skrze firmu Abt Sportsline, kterou vede jeho otec Hans-Jürgen Abt. Ten se zároveň stará o týmy ve Formuli E a DTM. Právě díky tomu sleduje tuto sérii už od malička a když mu to jeho časový plán dovolí, tak zavítá i na závody.

Abt si nenechal ujít ani úvodní víkend DTM na Hockenheimringu, během kterého vzniklo také video, ve kterém se zamýšlí nad její budoucností.

“Přátelé, den pomalu končí. Jak jsme mohli z titulku usoudit, dneska šlo vlastně o to,.. nebo celý den jsem měl takový zvláštní pocit, protože se hodně mluvilo o DTM. Musíte si to představit tak, že jsem s DTM vyrůstal,” přibližuje 25ti letý rodák z Kemptenu svoje vazby k šampionátu.  “Jako malý kluk jsem tady poletoval. Pro mě už to je něco jako rituál. Být tady je něco mimořádného a také teď vidět, jak se to vyvinulo, jak některé věci mizí. “

Dále připomíná, že padok se stále zmenšuje a šampionát přichází o podpůrné série, jako je Formule 3, Porsche Cup, TT Cup. Proto také ubývá fanoušků, kteří jedou závody sledovat přímo na okruh. “Sice tu fanoušci byli, lidi jsou stále nadšení, pořád vidíte malé děti, které jsou rády, že to viděli. Ale pro mě je to trochu těžké koukat se na to, co se s motorsportem obecně děje, jak se to všechno vyvíjí, jak je pro DTM těžké lidi nadchnout a dovést je sem, a jak DTM momentálně tak trochu bojuje. A jak se tak ptáte, tak jsou názory velmi jasné. Mnozí příliš nevěří, že DTM bude příští rok pokračovat.”

Do této zapeklité situace se šampionát dostal hlavně díky Mercedesu, který vloni oznámil, že po konci této sezóny odejde. A jak pilot Formule E hájící barvy Audi Sport Abt Schaeffler podotýká, tak pokračování jen se dvěma konstruktéry postrádá smysl.

Mercedes končí v roce 2018 v DTM!

“Potřebujete soutěživost, více konstruktérů. Je to velká škoda. Opravdu velká škoda. Nevím, proč to tak je, proč si to motorsport obecně tak stěžuje,” vrtá hlavou vítěze ePrix.

Nicméně doufá, že motorsport, včetně DTM, najde nějaký lék na záchranu. Způsob, jak ve fanoušcích opět vzbudit nadšení.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*