Lausitzring: Červenými vlajkami ovlivněný závod vyhrál Mortara

V úvodním závodě na Lausitzringu se z triumfu radoval Edoardo Mortara. Jezdce Mercedesu doprovodila na pódium dvojice pilotů BMW Timo Glock a Philipp Eng. Závod ovlivnila nehoda Reného Rasta.

Ve třetím závodě letošní sezony jsme opět viděli zajímavou podívanou. Na jeho průběh měla velký dopad červená vlajka, kterou se ředitelství závodu rozhodlo vyvěsit po velké nehodě Reného Rasta Úřadující šampion kolidoval s Loicem Duvalem. Kromě tohoto incidentu se jeden odehrál také ihned po startu závodu, když Jamie Green narazil do Nica Müllera a na trať vyjel safety car.

Pro své první letošní vítězství si dojel Edoardo Mortara. Jezdec Mercedesu vyrazil do závodu až ze 7. pozice a ani po startu závodu nic nenasvědčovalo tomu, že by se italsko-švýcarský pilot měl dnes zapojit do bitvy o vítězství, když se propadl na 8. místo. Do popředí se Mortara posunul až poté, co byl závod po nehodě Reného Rasta znovu restartován. Mortara poté skvěle načasoval zastávku v boxech, když ke svým mechanikům zajel později než čelo a na trať se vrátil jako virtuální lídr závodu.

Ani potom ještě ale neměl vyhráno, neboť jej šest minut před cílem závodu překonalo překvapení víkendu Philipp Eng a ujal se pomyslného vedení. V něm se ale rakouský nováček příliš dlouho neohřál a dvě minuty před cílem mu Mortara na cílové rovince předjetí vrátil a když se i Joel Eriksson s Robinem Frijnsem odebrali k povinné zastávce v boxch, dojel si do cíle pro triumf. Mortara se stal ve třetím závodě sezony třetím vítězem a své neúčasti v berlínské ePrix tak nemusí litovat. Pro Mortaru se jedná o první vítězství od posledního závodu sezony 2016 na Hockenheimringu.

Se ztrátou devíti desetin za ním projel cílem Timo Glock, který si v nájezdu do předposledního kola s Engem nakonec rovněž poradil a prozatím zůstává jediným jezdcem, kterému se ve všech letošních závodech podařilo vystoupit na pódium. Philipp Eng tak cílem nakonec projel jako třetí a již ve svém třetím závodě v DTM se mu podařilo vystoupit na stupeň vítězů.

Také o svou třetí pozici se ale Eng musel v závěru obávat a to kvůli dotírajícímu Lucasi Auerovi. Engův krajan, který do závodu vyrazil z pole position, si v úvodních kolech držel své vedení. Po zastávce v boxech, kterou absolvoval mezi prvními, se před něj posunuli Mortara s Glockem a přímo na závodní trati se s ním poté vypořádal také Philipp Eng, kterému už ale předjetí oplatit nedokázal a cílem projel se ztrátou pouhých dvou desetin z ním.

Pátou pozici obsadil Bruno Spengler, který po startu závodi figuroval na druhém místě, šestou Paul Di Resta, sedmou Maco Wittmann, osmou Pascal Wehrlein, na devátém místě skončil Gary Paffett a bod za desáté místo ukořistil Augusto Farfus.

Do cíle závodu nedorazili již zmiňovaní Nico Müller, Jamie Green, René Rast a Loic Duval.

 

Timo Glock má po dnešním závodě na kontě 62 bodů a své vedení v šampionátu navýšil před druhým Garym Paffettem(45 bodů) na 17 bodů. Třetí pozice patří po dnešním triumfu Edoardu Mortarovi(37 bodů). Čtvrtý je Lucas Auer(33 bodů), pátý Bruno Spengler(23 bodů), šestý Pascal Wehrlein(22 bodů), sedmý Mike Rockenfeller(18 bodů), osmý Philipp Eng(17 bodů), devátý Paul Di Resta(16 bodů) a nejlepší desítku uzavírá Joel Eriksson(13 bodů). Loňský šampion René Rast se po třech odjetých závodech nachází s 10 body na 12. příčce.

 

 

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*