Button v DTM: Mám husí kůži, když na to pomyslím, říká Habsburg

Ve velkém finále DTM na Hockenheimu poprvé proti sobě nastoupí vozy DTM a Super GT. Největším lákadlem ovšem bude fakt, že v jednom z aut japonské série bude bývalá hvězda formule 1, Jenson Button. Šampion z roku 2009 usedne za volant Hondy NSX GT a bude jej pilotovat po celý víkend.

Dvě série, jeden závod: DTM a japonské Super GT přepisují historii

“Když jsem jezdil v motokárách, fandil jsem mu u televize,” vzpomíná Ferdinand von Habsburg reprezentující barvy týmu R-Motorsport. “Teď nás navštíví a já proti němu mohu závodit. Mám husí kůži, když na to pomyslím.”

Ostatní jezdci se také těší, až s Britem budou moci poměřit síly. “S Jensonem Buttonem máme v poli pilota velkého kalibru. To, že je to bývalý šampion formule 1 a nyní je také úspěšný jezdec v cestovních vozech, je pro sérii obrovským obohacením,” uvedl René Rast. Nicméně si netroufne odhadnout, jak se bude Buttonovi na Hockenheimringu dařit: “Uvidíme, jestli jsou auta Super GT rychlejší nebo pomalejší. Bylo by skvělé, kdyby byly obě série na stejné úrovni, abychom je mohli v závodě vidět na naší úrovni.”

Teoreticky by opravdu mohly být vozy DTM a Super GT vyrovnané, neboť právě v Super GT již platí pravidla Class One, která v německém šampionátu cestovních vozů vejdou v platnost příští rok.

“Je opravdu super, že Jenson v Hockenheimu pojede. Velmi se na to těším a těším se také na to, až zjistíme, jak jsou na tom auta Super GT v porovnání s těmi našimi. Pro diváky to bude skvělá třešnička na dortu, že se přidají tři auta a navíc Jenson Button, mistr světa formule 1, který má ve světě motorsportu velké jméno. Je to velké obohacení, bude to úžasné,” nemůže se dočkat rozšířeného startovního roštu pilot BMW Marco Wittmann.

View this post on Instagram

BREAKING NEWS!! I’ll be racing in DTM at Hockenheim October 5th-6th 🙌🏽 . During my career as a driver I’ve always been an avid admirer of so many different forms of top level motorsport and the plan post F1 has always been to seek out new opportunities and challenges across those various categories. I’m delighted to say I’ve been given another such opportunity by Honda, GTA & DTM as I will be taking part in the last 2 rounds of the DTM championship at Hockenheim in my @team_kunimitsu_official Honda NSX. Nissan and Lexus from Super GT will also be entering a car each which will make an already fiercely competitive championship even more so and I can’t wait to experience it first hand. . Who’s coming to support?! . . 📸by @shigeyoshi_male

A post shared by Jenson Button (@jensonbutton) on

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*