Bude letošní sezona zcela zrušena? Některé týmy by to mohlo “pohřbít”

© Media DTM

Kvůli stále šířícímu se koronaviru se ruší či odsouvají závody. Formule E byla na dva měsíce pozastavená, sezona formule 1 ani odstartovala. Zatímco právě tyto dva šampionáty přemýšlejí o variantě konání závodů bez diváků, tak šéf DTM Gerhard Berger je zcela proti.

Stejně jako u nás i v Německu už musejí lidé nosit roušky a dodržovat od sebe minimálně metrový odstup. Rovněž jsou zavřené obchody. 19. dubna by se měli obyvatelé dozvědět, jak to bude s omezeními nadále.

Co se týká fotbalu, tak prezident národní vědecké akademie Leopoldina v pondělí oznámil, že by sezona mohla být zahájena v květnu, avšak bez přítomnosti fanoušků. “Bude to trvat hodně měsíců, nebo až půl roku,” uvedl Gerhard Haug pro Tagesthemen televize ARD.

Stejný scénář by se mohl aplikovat také v DTM. Ovšem Berger tuto možnost v rozhovoru pro televizi Servus TV odmítá: “Naši zákazníci jsou fanoušci. A když nejsou fanoušci, nejsou ani závody.”

Pro omezení má ale samozřejmě pochopení, zároveň dodává, že se by se mělo vše vrátit co nejrychleji do normálu,”abychom ekonomicky přispěli k udržení našich pracovních míst. Musíme zkrátka dbát na to, abychom na konci dne po koronové krizi nesklouzli do další krize.”

Začátek sezony je naplánovaný 10. července na Norisringu. Ovšem pořádání tohoto klání se jeví příliš pravděpodobně, neboť se jezdí ulicemi Norimberku před několika tisíci fanoušků.

Týmy potřebují, aby se závodilo

Pro týmy je velice důležité, aby se letošní ročník odehrál. Nedávno uvedl šéf stáje Phoenix Ernst Moser pro portál speedweek.com, že je pro ně velmi důležité, aby se závodilo, jinak by je to “pohřbilo”.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*