Brands Hatch: Sobota ve znamení prvního vítězství Juncadelly

© Mercedes-AMG DTM

Pro své první pole position si v sobotu dojel Španěl Juncadella. Po startu se vedení ovšem ujmul Auer, který ho držel až do zastávek v boxech. Závod na Brands Hatch se ovšem nesl ve znamení brzkých zastávek. Hned šest pilotů tam zamířilo už po prvním kole. Svou brzkou zastávku ovšem nezvládl Duval a krátce po zastávce zajel do bariéry a závod, tak pro něj skončil. Vedení závodu se rozhodlo pouze aplikovat Slow Zone ve třetím sektoru a nevysílat, tak Safety Car. Vozy v tomto sektoru jen výrazně zpomalily, ale po zbytek okruhu mohly jet normální rychlostí.

Auer po boxech vyjel těsně před Juncadellou, ale díky pneumatikám ztratil jak pozici vůči Španělovi, tak Farfusovi. Poslední do boxů zajel v  15. kole Wehrlein, který měl problémy a jeho zastávka trvala rovných deset sekund.  Němec ve finále neztratil na trati ani pozici, když se stihl vrátit před Mortaru, který jel před zastávkou těsně s ním. Akce na trati během závodu moc nebylo. Ve 25. kole Glock ztratil pozici vůči Frijnsovi. Pak Glocka předjel během jedné zatáčky jak Rockenfeller, tak Green. Pro Němce rozhodně nešlo o povedený závod.

Těsně před koncem závodu se na Enga dotáhl Paffett, který jel celý závod více méně o samotě. Eng ovšem zaujal defenzivní jízdu a své páté místo udržel.

Pro své první vítězství si dnes dojel Dani Juncadella, který teprve letos získal i své první pole position.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*