Brands Hatch: První vítězství BMW v Británii zajistil Wittmann

DTM Media

Dnešní závod byl již od začátku ochuzen o závodníky. V mokré kvalifikaci havaroval Fittipaldi, Eriksson a Aberdein. Tým WRT měl tak o práci postaráno. Belgičané nakonec museli své síly soustředit pouze na jeden vůz. To byl nakonec Aberdein, který vůz poškodil méně. Jihoafričan  startoval z boxů a na roštu stál poslední.  Fittipaldi se do závodu nepodíval. U Erikssona to do poslední chvíle vypadalo, že odstartuje, ale po problémech s převodovkou zůstal v boxech.

Po startu se do vedení dostal Paul di Resta. Již během několika kol jsem se ovšem dozvěděli, že šlo o ulitý start. Toto rozhodnutí se zdálo jako sporné. Po závod ovšem stevardi ukázali záběry, které toto rozhodnutí potvrdili. Skot obdržel penalizaci pěti sekund. První kolo nepřežil Jake Dennis. Na boxovou zítku ho natlačil Timo Glock. Ten v této nehodě byl ovšem nevinně, když ho vytlačil Juncadella. Španěl si vysloužil penalizaci průjezd boxy.

Problémy se nevyhnuly ani poslednímu Astonu. Habsburg vyjel mimo trať. Rakušan okamžitě zamířil do boxů, kde přišly ještě větší problémy. Na voze totiž odešel pneumatický zvedák a tým ho musel zvednout ručně. Následovali problémy s výměnou kol a závodník byl okamžitě poslední.

Z vedoucí skupiny jako první do boxů zajel Wittmann, který se pokusil o undercut. Po zastávce vyjel u Greena, který ho předjel již na zahřátých pneumatikách. Rast, který jel za Wittmannem stavěl o kolo později. V tu chvíli již Wittmann překonal Greena a vedl tak skupinu jezdců se zastávkou.

Wittmann si postupně před Rastem vybojoval pohodlný náskok pěti sekund. Závod sice vedl Frijns, ale toho čekala ještě zastávku, Tu absolvoval společně s Engem ve 26. kole. Oba závodníci se díky čerstvým pneumatikám stoupali polem. Do boxů podruhé musel zajet brzo stavící Green.

Špatný závod Aston Martin ukončil di Resta, když odstoupil jen pár kol před koncem. Druhý dech dokázal chytit Rast, který vedoucího Wittmanna dokázal stáhnout o pšt sekund. Z pohodlného závodu se pro pilota BMW málem stala noční můra. Wittmann ovšem dovezl vůz s pouhým náskokem tří desetin. Třetím na pódiu dojel Mueller.  Po všech problémech si pro dva body dojel Aberdein. Jeden bod pro Aston Martin získal Juncadella.

Víkend pokračuje zítřejším závodem.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*