BMW se vrátí zpět na špici, hlásá optimisticky Glock

BMW se loňskou sezonou protrápilo a na vedoucí Audi žalostně ztrácelo. Na konci sezony rozdíl činil téměř 600 bodů. Timo Glock byl po testu nováčků, které se konaly v prosinci na okruhu v Jerezu, optimistický: “Myslím si, že při testech v Jerezu to byl velmi důležitý krok.”

“Minulý rok jsme rozhodně měli nějaké slabiny – a ty jsme se snažili analyzovat už během roku. Podle mě jsme to zvládli dobře. První test jsme měli ještě před Vánocemi, který probíhal velmi dobře – i co se týká konzistence. Odjeli jsme hodně kol a měli minimum technických problémů,” pochvaluje si rodák z Lindenfelsu.

Zimní testy jsou dobrým znamením

Zimní testy před letošní sezonou probíhaly mnohem lépe, než ty před sezonou 2019, kdy jim selhávala neustále technika. “Byl to náš hlavní cíl, neboť vloni jsme měli tu a tam problémy, které nás stály čas. Je to vývojové období, a to jsme si letos chtěli pojistit. Zvládli jsme to.”

Nicméně kromě nespolehlivé techniky byly i Glockovy výkony jak na houpačce, což by chtěl pochopitelně v nadcházejícím ročníku změnit. Musejí zejména “najít rychlost, přiblížit se Audi a smazat ztrátu. Pak jsme na dobré cestě. Myslím, že jsme na správné cestě a doufám, že to dokážeme využít.”

Stejný pohled na věc má i Glockův šéf Jens Marquardt, podle kterého se musejí zaměřit hlavně na spolehlivost, což bylo v roce 2019 jejich hlavním problémem. “V průběhu sezony se to zhoršovalo, kvůli čemuž balíček fungoval stále hůře,” vzpomíná Marquard, jehož slova cituje portál Motorsport.com. “Obvykle v průběhu roku se výkonnost zlepšuje, zatímco my jsme měli spíše sestupnou tendenci. To znamená: Co Audi nadále vyvíjelo, tak to jsme my museli přes zimu těžkou prací, částečně také na simulátoru a při několika testech, které jsme měli k dispozici, dohnat – a ještě se do toho více opřít.

Cílem je boj o titul

Cíl stáje z Mnichova je jasný: bojovat o titul až do velkého finále na Hockenheimringu: “Chceme mít ruku na poháru až do posledního závodu – a pak jej snad zase získáme.”

Marqaurdt dále tvrdí, že příčiny loňských problémů znají a ty nyní musejí odstranit. “Jasně, vždycky jste si vědomi toho, že soupeři nespí. I oni se budou snažit se zlepšit a zrychlit, ale my je musíme zkrátka přelstít, a pak doufám, že budeme plně konkurenceschopní.”

Zlepšení musí proběhnout ve všech oblastech

Vyjma spolehlivosti ztráceli na Audi i co se týká nejvyšší rychlosti. “Myslím si, že topspeed je zajisté něco, na čem musíme zapracovat. To bylo vidět po celý rok, že nám chybělo několik km/h, a to je relativně lehce získaný čas na kolo, neboť musíte jet zkrátka jen na plný plyn a hotovo,” uvedl Marco Wittmann, který zároveň podotýká, že v zatáčkách byli víceméně na stejné úrovni. Rovněž se musejí zaměřit na práci s pneumatikami.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*