Berger zakázal týmovou režii!

© Media DTM

Týmová režie – slovní spojení, které není mezi jezdci příliš populární, ale týmy jej aplikují, když je jeden z dvojice například pomalejší, nebo bojuje o lepší umístění v šampionátu.

V DTM se asi o největší humbuk postarala nechvalně proslulá aféra “Schieb ihn raus” (Vytlač ho ven) ze sezony 2015, když Timo Scheider dostal během závodu na Red Bull Ringu příkaz přímo od tehdejšího šéfa Audi Wolfganga Ullricha k odklizení před ním jedoucího Pascala Werhleina a Roberta Wickense.

Takovýmto příkazům je však počínaje letošní sezonou konec. Šéf šampionátu Gerhard Berger totiž týmovou režii zakázal!

“Společně s ITR a soutěžícími jsme se shodli na tom, že letos nebudou žádné týmové režie,” potvrdil pro portál Motorsport.com sportovní šéf Audi Dieter Gass. ” Toho se budeme samozřejmě držet. Od začátku do konce volné dýchání.”

DTM bude zřejmě tak první závodní sérií, kde neuslyšíme “pusť ho, je rychlejší než ty”, nebo něco podobného. Jak k tomuto rozhodnutí došlo? “Byl to důsledek přání Gerharda Bergera,” odhalil Gass. Diskuze o zrušení týmové režie začaly už v zimě. Poté Gass s šéfem BMW Motorsport Jensem Marquardtem dohodli, že toto téma projednají v pracovní skupině a zahrnou ho předběžně do regulí.

Jens Marquardt, Dieter Gass

“Už jsme toto téma trochu probírali. Nejprve jsem musel vzít na vědomí zájmy Audi AG. Musel jsem vědět, že se mohu spolehnout na to, že to bude fungovat.

Bohužel byly v minulosti neslavné příklady, kdy se o tom veřejně diskutovalo,” přičemž zřejmě naráží právě na aféru “Schieb ihn raus”. “Je to něco, co se těžko prověřuje. Ale tomuto tématu jsme se podívali do očí a shodli jsme se. Věřím v to, že to bude fungovat.”

“Týmové režie se mě vždycky příčily.”

Gass je bývalým závodníkem, který je pochopitelně pro to, aby se závodilo bez jakýchkoliv příkazů. “V zásadě nemám raději nic víc než to (volné závodění), protože i já chci vidět skvělé závody a tohle se mi vždycky příčilo.”

Přesto když byly potřeba k výhře v závodě nebo v šampionátu, vždy je aplikovali, “protože týmová režie byla v důsledku doposud dovoleným nástrojem. To už v budoucnosti nebudu moci využít. Věřím však, že nakonec z toho bude sport profitovat.”

“Nadále chceme předejít tomu, aby spolu kolidovali dva kolegové stejné značky. Ale: v budoucnosti nebude už jeden zásah možný. A to je pravidlo, kterého se budeme samozřejmě držet.”

O týmové režii se naposledy začalo horlivě diskutovat po loňském podniku na Norisringu, kdy přišel příkaz René Rastovi a Niku Müllerovi, kteří bojovali mezi sebou o titul, aby drželi své pozice a předešli tím tak riziku nehody.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*