Auer měl nabídky ze Super Formule. Po odchodu Red Bullu ale zvolil DTM

Lucas Auer opustil šampionát DTM na konci sezony 2018 společně se značkou Mercedes. Chvíli to vypadalo, že by mohl mladý Rakušan zamířít do formule 1, ale nestalo se.

Za vděk tak vzal alespoň místo v japonské Super Formuli, kde závodil pro tým B-Max Racing/Motopark v barvách Red Bullu.

Auer během testu s týmem Force India během sezony 2017

Sezonu dokončil na celkové deváté příčce, přičemž nejlepším výsledkem v závodě bylo třetí místo. Přesto se rozhodl vrátit do Evropy. K rozhodnutí určitě přispěl i konec podpory ze strany Red Bullu a letité zkušenosti právě s DTM. Auer věří, že mu rok v monopostu prospěl.

„Získal jsem další zkušenosti řízením formulových monopostů v Japonsku. Také jsem si prošel výzvami v podobě nových tratí a nových druhů pneumatik,” říká Auer, který bude hájit od letošního roku barvy BMW.

„Zlepšil jsem se ale také v technice a lépe vím, jakou dát zpětnou vazbu pro můj jezdecký styl. Mám i více znalostí po lidské stránce, protože v Japonsku je to hodná odlišná výzva oproti Evropě.”

Rakouský jezdec opustil DTM ještě v době, kdy se nepoužívaly turbo motory. Změnila se i aerodynamika a pneumatiky, takže vstup to rozhodně nebude snadný.

„Vozy DTM se oproti roku 2018 změnily. Jsou lehčí a aerodynamika je odlišná, to samé platí o opotřebení pneumatik. Pneumatiky jsou v základu stále stejné, ale potřebujete rychle pochopit jejich filozofii a funkci.”

Auer navíc potvrdil, že měl nabídky na pokračování i v Super Formuli, ale kvůli termínové kolizi DTM na Lausitzringu a formulí na okruhu Autopolis se rozhodl jen pro jeden šampionát.

„DTM a Super Formule se nemůže kombinovat, protože je zde několik rozdílů. Nemůžete se pak stát šampionem. Každopádně mohla být druhá sezona zde zajímavá, jelikož tým se učí velice rychle.”

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*