Auer je stále v hledáčku Force Indie

© F1i.com

Lucas Auer měl vloni možnost otestovat v Maďarsku vůz Formule 1 s týmem Force India a nevedl si vůbec špatně. Ovšem místo pro něj v F1 nezbylo, tak bude pokračovat v DTM s Mercedesem. Nicméně jezdit jednoho dne v královně motorsportu je jeho cílem.  

“Když skončí sezonu vpředu, má dveře otevřené,” uvedl sportovní šéf Mercedesu Toto Wolff k Rakušanově budoucnosti v F1.

Ačkoliv v testech v Maďarsku podal solidní výkon, ve Formuli 1 nezískal ani post rezervního jezdce. Přesto však zůstává rodák z Tyrolska v hledáčku Force Indie. “Budeme jej stále sledovat. Je to milý chlapík. V létě pro nás odvedl dobrou práci,” chválí Auera výkonný ředitel Force Indie Otmar Szafnauer. “Pro tento rok jsme už byli plní.”

Dále Szafnauer připomíná, že ve Formuli 1 mají týmy velmi málo možností, kdy potencionální nástupce stávajících jezdců vyzkoušet.

“Problém je, že máme příliš málo testovacích dní. Chceme si posvítit na mnohem více kandidátů.”

23 letý Rakušan si však uvědomuje, že nejprve musí odvést odpovídající práci v DTM, aby mohl pomýšlet na vyšší mety. Proto se nyní musí plně soustředit na současnost, tedy na svoje působení v šampionátu cestovních vozů. Je mu jasné, že titul mu nespadne do klína jen tak. “Znamená to, že musím dosáhnout nejen určité pozice, ale také musím být kompletnější coby jezdec. Ať už se jedná o zpětnou vazbu, vývoj auta nebo o motivaci týmu – to tím myslím. Když se pak ohlédnu zpět a zjistím, že jsem to zvládl, tak budu šťastný. Potom zpravidla souhlasí také umístění,” vysvětluje v rozhovoru pro Motorsport-Total.com, co přesně myslel tím, že “teď jde opravdu o další krok”.

Jeho dosavadní kariéra měla vzestupnou tendenci. Při svém debutu v roce 2015 sice nijak extrémně nezářil – v konečném hodnocení mu patřilo s 18ti body předposlední místo a jeho maximem byla v cíli šestá pozice -, ale rok na to slavil první vítězství a posun tabulkou vzhůru a minulý rok byl dokonce jedním z kandidátů na titul, i když mu na konci sezony patřila šestá příčka.

Přesto, že je opět kandidátem na celkové vítězství, tak se necítí být pod tlakem: “Žádný tlak, že musím vyhrát, necítím. Když už, tak je to jen tlak, který na sebe vyvíjím sám.”

“Podle mě je každý rok důležitý. Je to můj čtvrtý rok v DTM. Myslím si, že máme silný kádr a silné auto. Teď chceme všem ukázat, co je v této sezóně možné,” říká sebevědomě Auer, ale zároveň zůstává nohama pevně na zemi: “V DTM jsem se naučil, že když člověk hodně mluví o cílech, tak tím spíš se spálí. Proto stále říkám: další krok. S dalším krokem bychom byli už na relativně dobré úrovni. Počkejme a uvidíme.”

Kam dál? Formulové série, německé ‘cesťáky’ nebo zámořeské závody na oválech?

Když to nevyjde ve Formuli 1 ani v DTM, tak přemýšlí dokonce o hledání angažmá v Americe.

“Jsem otevřený pro všechno – pro Formuli 1, pro Formuli E, pro DTM možná pro jiného konstruktéra, nebo také Indy cars,” poodhalil Auer, jehož citoval německý portál speedweek.com, své zaječí úmysly.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*