Audi před závodem na Fudži: Japonské vozy budou mít na rovinkách výhodu

Letošní sezóna DTM sice skončila, ale i tak se týmy ještě na závodní trati představí. Během soboty a neděle 23. resp 24. listopadu se Audi i BMW přesunou na japonský okruh Fuji, kde pojedou takzvaný “dream race” společně s japonským šampionátem SUPER GT.

Stejně jako jsme viděli během posledního závodu DTM, tak i zde budeme mít kromě Audi a BMW ještě Nissan, Hondu a Lexus. Aston Martin se z důvodů soustředění na novou sezónu tohoto víkendu účastnit nebude. Z přepravních a ekonomických důvodů přiveze BMW jen tři vozy a Audi čtyři.

Zásadním rozdílem ovšem bude skutečnost, že vozy DTM už závodí s regulemi Class 1, kde se používají čtyřválcové turbomotory o objemu 610 koní. Japonské značky přechází na nová pravidla až pro příští sezónu. Během závodu na Hockeinhemu jsme tak viděli, že měli Audi, BMW a Astony Martin výhodu v systému DRS a push to pass.

„I přes jistá omezení očekávám vyrovnanou soutěž, ale můžeme být rádi, že po letech čekání se tohle všechno konečně uskuteční,” říká šéf Audi Motorsport Dieter Gass.

„Jsem rád, že jsme dokázali na každý tým zajistit jeden vůz. Fuji je vždy velice speciálním místem. Jsou zde dlouhé rovinky a náročné sekce zatáček. Najít správné nastavení tak bude výzva. Očekávám, že japonské vozy budou mít na rovinkách výhodu.”

1 Trackback / Pingback

  1. SUPER GT X DTM: Koho uvidíme na roštu? - DTMnews.cz

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*