Audi a BMW se loučí s Astonem Martinem. Budoucnost DTM je ovšem nejistá

Odchod týmu R-Motorsport s vozy Aston Martin znamená, že DTM bude pokračovat pouze s dvěma značkami podobně jako před rokem 2012.

Budoucnost šampionátu je tak stále nejistá, jelikož na závodění dvou značek se pravděpodobně mnoho fanoušků dívat nepotřebuje. Kromě toho je investice zbytečná i pro samotné automobilky. Audi ale i tak věří, že se dá ještě všechno zachránit.

„Litujeme rozhodnutí R-Motorsport a přejeme týmu Dr. Floriana Kamelgera všechno nejlepší pro jejich budoucí projekty,” řekl šéf Audi Motorsport Dieter Gass.

„ITR a zejména Gerhard Berger v současné době intenzivně diskutuje s možnými týmy a výrobci. Víme, že to není snadné dokázat ve zbývajících třech měsících, ale jsme si jisti, že můžeme fanouškům DTM nabídnout v sezoně 2020 atraktivní startovní rošt.”

Podobného názoru je i BMW, které Astonu Martin významně pomáhalo s technickou přípravou. Automobilka měla dokonce v plánu nabídnout R-Motorsport motory a jiné komponenty.

„Je nám samozřejmě líto, že R-Motorsport již nebude soutěžit v nadcházející sezoně DTM. Je to škoda, protože tým rozhodně obohatil ročník 2019.

Přirozeně to vede ke změně celkové situace pro DTM, kterou budeme podrobně analyzovat společně s ITR. Vypadá to na dobré vyhlídky s předpisy class 1, plánovanou hybridizací motorů a vizí celé elektrické série.

Pro plné využití potenciálu této série ve střednědobém a dlouhodobém horizontu je nezbytná účast dalších výrobců. Základem toho jsou předpisy class 1 a rozsah mezinárodní perspektivy DTM, kterou jsme mohli zažít v roce 2019 na společných akcích v Hockenheimu a Fuji s japonskými výrobci. Nyní je důležité na tom stavět a současně hledat krátkodobá řešení s ohledem na sezonu 2020. BMW se bude i nadále snažit podporovat ITR tímto způsobem,” řekl šéf BMW Jens Marquardt.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*