Audi: 16 aut je v roce 2019 minimum

© DTM Media

Šéf Audi Motorsport Dieter Gass věří, že 16 závodních aut je nejmenší životaschopná velikost pole DTM v roce 2019, po tom co Mercedes opustí scénu.

Nadcházející odchod Mercedesu z v Německu situovaná série “plechovek” nechává na roštu pro sezónu 2019 pouze BMW a Audi. V příští sezóně dojde k přeměně na sérii pouze dvou automobilek s vidinou příchodu nové automobilky. Poslední spekulace naznačovali příchod Aston Martinu v roce 2020.

Aktuálně automobilky závodí se šesti auty každá, což tvoří rošt 18 aut. Ještě v roce 2016 každá automobilka závodila s osmi vozy, ale o rok později došlo k zmenšení pole z důvodu snížení nákladů.

Na Brands Hatch Gass naznačoval, že Audi i BMW budou akceptovat návrat k osmi vozům na automobilku.

“Jedná se o diskuzi, kterou právě vedeme,” řekl Gass pro Motorsport.com, když byl dotázán na situaci kolem následující sezóny.

“Pořád je velmi brzo, ale myslím si, že musíme minimálně obě značky přidat dva extra vozy. Pro mě je to opravdu limit.”

Gass také navrhl, že by extra vozy mohli být provozovaný zákaznickým týmem a ne přímo Audi, samozřejmě s přístupem k poslední tovární specifikaci.

“Právě teď plánujeme plnohodnotné zákaznické vozy, které by byly provozovány zákaznickým týmem. Toto je také cílem pro Bergera, aby byli zapojené i více nezávislé týmy.

“Jedná se o velký rozdíl z doby, kdy zákaznické týmy získávaly vozy z předešlých sezón.   Teď tu nebude žádný loňský vůz, jednoduše půjde o tovární materiál.”

Příští sezóna se bude vyznačovat jako první s novými pravidly, které série zavedla společně s japonskou sérii Super GT.

To také zahrnuje přechod z motorů V8 na nové čtyřválce s turbem. Tyto pravidla pro sezónu 2017 právě Mercedes vetoval.

“Vše jde podle plánu,” prohlásil Gass na otázku, jak jdou přípravy na další sezónu.

“Očividně práce začali již před dlouhou dobou, protože jsme se snažili nový motor přivést již pro sezónu 2017. Bylo to ještě před tím než naši kamarádi od Mercedesu řekli “ach ne, my nemůžeme, je to příliš drahé a skončíme, když tyto motory zavedete”.

“Posunuli jsme se a oni stejně odešli,což je trochu zklamání. Ale práce jdou dobře”

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*