Aston Martin je spojen se vstupem do DTM pro rok 2020!

© NICK DUNGAN PHOTOGRAPHY

Aston Martin by se mohl DTM účastnit s týmem o čtyřech vozech.

R-Motorsport, který má na starost vozy Aston Martin v sérii Blancpain GT Series Endurance Cup, zvažuje účast v DTM proti BMW a Audi.

Zprávy z paddocku mluví o podpoře ze stany Red Bullu a týmu HWA. HWA bude mít po odchodu Mercedesu z DTM volné kapacity na postavení vozu.

Tým by byl veden Ardenem – CEO týmu Garry Horner je otcem současného šéfa týmu Formule 1 Red Bull Racing a má nemalé zkušenosti s vedením mladých pilotů, co prošli programem Red Bullu.

Red Bull podpořil tento projekt také piloty. Sebastien Buemi je mistr Formule E v sezóně 2016/17, zatímco Brendon Hartley závodí aktuálně pro Toro Rosso ve Formuli 1. R-Motorsport naopak plánuje využít továrních pilotů Aston Martin Nicki Thimma a bývalého pilota DTM Maxima Martina.

Nové regulace se čtyřválcovými motory zrovna nekorespondují s filozofií automobilky Aston Martin, ale spekulace hovoří o využití motoru Honda, který bude vyvinut pro Super GT, se kterými právě DTM bude sdílet nová pravidla. (pozn. red. Tým F1 Red Bull bude používat motory Honda. Aston Martin je přitom titulární sponzor tohoto týmu.)

Šéf týmu R-Motorsport Florian Kamelger pro Motorsport.com prohlásil: “Jsme značkou, která v motorsportu pořád roste a neustále tak hledáme další série k rozšíření.”

“O DTM se rozhodně zajímáme. Je zde nějaký potenciál, ale nic není jistě.”

R-Motorsport bude příští rok pokračovat v  Blancpain GT Series s novým V8 Vantage GT3, který byl představený během letošního závodu 24h Le Mans.

Je jisté, že pro pokračování série je nutné více než jen Audi a BMW.

V poslední době je mimo jiné s DTM spojováno Maserati, ale i Lexus, který bude závodí  v Super GT.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*