Assen: Neděle patřila Rockenfellerovi, Wittmann po stíhací jízdě druhý

© Audi Sport

Kartami v dnešním závodě zamíchlo poměrně rychlé opotřebení pneuamtik, s čímž stratégové týmů nepočítali, proto musela spousta jezdců zamířit do boxů pro čerstvé pneumatiky hned dvakrát. Mezi ně patřil také polesitter René Rast. Němcovi se sice start povedl na výbornou a postupně si vybudoval i solidní náskok, který ovšem po prvních boxech dokázal vymazat Mike Rockenfeller a ujal se tak vedení v závodě. Po druhé zastávce v boxech se Rast propadl za body na 11. přičku. Ovšem v posledním kole předvedl fantastický předjížděcí manévr, kterým předjel najednou jak Robina Frijnse, tak i Daniela Juncadellu.

Naopak špatně se od svého startovního slotu odpíchl druhý Jonathan Aberdein, který se během prvních pár metrů propadl až na osmé místo.

Fantastický závod odjel Marco Wittmann, který po potížích s motorem startoval až z posledního místa, ale po úvodních čtyř kolech se už nacházel na poslední bodované pozici. Během své stíhací jízdy svedl hned několik nádherných soubojů.

Ani polovinu závodu neodjeli Bruno Spengler a Jake Denis. Zatímco Spengler měl problém s řízením, tak Dennise postihly potíže s brzdami.

Jako první projel cílem Rockenfeller, následovaný Wittmannem a na pódiu jej doplnil Müller.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*